خوش آمدید
 
 
«حَسْبِيَ اللَّهُ لا إِلَهَ إِلا هُوَ عَلَيْهِ تَوَكَّلْتُ وَهُوَ رَبُّ الْعَرْشِ الْعَظِيمِ»
 
با سلام، ورود شما کاربر محترم را به سایت پیام مهتاب خوش آمد می گوییم.
به شکرانه الطاف بیکران و به یمن فیوضات آسمانی و زمزم معارف ربانی و ارشادات مشفقانه استاد معنوی خویش« حضرت استاد یعقوب قمری شریف آبادی» در راه اعتلای حقیقت مقدس معارف اسلامی در فضای مجازی بر آن شدیم فعالیت و تلاش نماییم. باشد که مورد استفاده اقشار مختلف جامعه بویژه جوانان و جویندگان حقیقت قرار گیرد.
 
الحمدالله رب العالمین  
 

 

 
لطایف عارفانه
انسان، زمانی به کمال می‌رسد که همچون زمين نسبت به آب سه چهارم عقلش عشق باشد. 
 
«استاد یعقوب قمری شریف آبادی»
کانال تلگرام

برای عضویت در کانال تلگرامی پیام مهتاب کلیک نمائيد
پيج اينستاگرام

برای عضویت در پيج اينستاگرامی پیام مهتاب کلیک نمائيد
عشق کیمیای هستی
بخشی از سخنرانی
«دکتر شريف حسینی»
تاریخ:96/04/01
حقیقت وجودی انسانها
بخشی از سخنرانی
«دکتر شريف حسینی»
تاریخ:96/11/27
تفأله ای به حافظ
همتم بدرقه ی راه کن ای طایر قدس
که دراز است ره مقصد و من نوسفرم
دومین سال عروج «استاد یعقوب قمری شریف آبادی»
"هو الحی الذی لا یموت"
 
 گر دست نمی رسد به مهتاب
 از دور همی کنم تمنا
 
 مهتاب و هزار لیله قدر 
در حسرت توست ای مُعلا
 
 دو سال از عروج آسمانی عارف ربانی، استاد گرانقدرمان " یعقوب قمری شریف آبادی" می گذرد. 
 
در این فصل سرد و غم انگیز هجر، گرمای یاد و خاطر ایشان همچو خورشیدی تابان از پس ابر، روشنی بخش راه ارادتمندان است و این معجزه ایست که مهر آن ماه رخشان آسمانی به دل عاشقان و مشتاقان کوی خویش هدیه کرده است.
 
  
منتخب تصاویر
جملات قصار انگلیسی دکتر شریف حسینی
گلچینی از کلیپ های استاد يعقوب قمری شريف آبادی
گلچینی از کلیپ های پيام مهتاب
عشق کیمیای هستی
 شیطان مخلَصین را از دیگران مستثنی می کند؛ "...إِلَّا عِبَادَكَ مِنْهُمُ الْمُخْلَصِينَ"؛ غیر از بندگان مخلص تو بقیه را گمراه می کنم. "إِنَّهُ لَيْسَ لَهُ سُلْطَانٌ عَلَى الَّذِينَ آمَنُوا وَعَلَى رَبِّهِمْ يَتَوَكَّلُونَ"؛ [خداوند درباره شیطان می فرماید:] بدرستی که او بر اهل ایمان تسلطی ندارد، زیرا آنها به ربشان توکل دارند. "إِنَّمَا سُلْطَانُهُ عَلَى الَّذِينَ يَتَوَلَّوْنَهُ وَالَّذِينَ هُمْ بِهِ مُشْرِكُونَ"؛ او تنها بر کسانی که او را به سرپرستی برمی گزینند و او را سلطان خود می دانند و به ربشان شرک می ورزند، تسلط دارد. پس نجات برای اهل ایمان است. اهل ایمان، مخلَصینند.
 
مخلَصین، ابرارند و ابرار، عاشقان. عشق، کیمیای عالم هستی و بزرگترین نعمتیست که از عالم لاهوت در عالم کثرت پدید آمده و در درون انسان به عنوان اشرف مخلوقات به ودیعه نهاده شده است. اما متاسفانه انسان ها این کیمیا و نعمت را خراب، گم و ضایع می کنند، در راه اشتباه بکار می گیرند و هزار اتفاق را برایش به وجود می آوردند.
 
فرض کنید سلطانی انگشتر یا گردنبندی بسیار زیبا را به فردی هدیه دهد و او پس از گذشت چند ماه از این داستان دوباره به خدمت سلطان برود، سلطان در نگاه اول به دنبال این است که آیا آن فرد انگشتر را به دست کرده یا گردنبند را به گردنش انداخته است یا نه (این موارد در عالم ظاهر نیز وجود دارد). زمانی که سلطان متوجه شود که آن فرد گردنبند را به دیگری داده یا گم کرده و شبیه آن را به گردن انداخته است، ناراحت می شود.
 
  
جملات قصار عربی دکتر شریف حسینی
  
حقیقت وجودی انسانها
انرژی ها وجود دارند و بر تمام عالم هستی حکومت می کنند‌. حقیقت وجودی انسان ها ظاهر آنها نیست؛ انسان، اشرف مخلوقات، بسیار پیچیده و نسخه کبیر هستی است. انسان می تواند بر هر چیزی مسلط و در هر لحظه تاثیرگذار و تاثیر پذیر باشد. او موجودی فوق العاده قدرتمند است و می تواند با انرژی ها ارتباط برقرار کند.
 
انرژی در اوج کمالش روح است (که به همه افراد تعلق ندارد) و در حضیض ذلتش نفس اماره و در نهایت در عوالم پایینتر است. از این حضیض تا آن اوج، انرژی وجود دارد. به همین دلیل دین اسلام در زمینه حجاب و حضور کمتر خصوصا زنان در جامعه محدودیت هایی را تعریف می کند تا کمتر تحت تاثیر انرژی منفی قرار گیرند. هر چه انسان کمتر در معرض دید باشد، هجوم انرژی های منفی نیز به او کمتر است. هر چه انرژی منفی تر باشد، تمایل بیشتری برای برقراری ارتباط وجود دارد. در ظاهر نیز اینگونه است؛ انرژی های سطح پایین علاقمند هستند خود را به هر جایی که شود، بچسبانند.
 
گویند که جن نیز حیوان است و سم دارد؛ امام صادق (ع) در این خصوص فرموده است: "اَلنَّاسُ كُلُّهُمْ بَهَائِمُ..."؛ ظاهر مردم، انسان است که دست و پا دارد اما باطنشان حیوان است. فرد روح را می بیند، با آن ارتباط برقرار می کند و به سمت مراتب بالا می رود. 
 
  
کلیه حقوق، برای سايت پيام مهتاب محفوظ است.هر گونه استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع بلا مانع میباشد